KING PIN SET
- Product Name
- KING PIN SET
- Product No.
- 298 09 743
- Product Group
- EAN No
- 8680580100516
- Weight (kg)
- 3.1700
- Quantity in Box
- 1
| Vehicle Brand | Oem |
|---|---|
| VOLVO | 3090266 |
| VOLVO | 276031 |
| VOLVO | 276023 |
| VOLVO | 271142 |
| VOLVO | 270912 |
| Brand | Model |
|---|
| Definition | Value |
|---|---|
| DIAMETER | Ø50 mm |
| INSIDE DIAMETER | Ø38 mm |
| JOINT TOOTH | M36 x 1,5 mm |
| LENGTH | 251 mm |